تبلیغات
پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست - دستور جلسات هفتگی


پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست

وبلاگ لژیون 18 شادآباد (همسفر حمیده)

مثلث درمان جسم ، روان و جهانبینی می باشد که هر سه باید به تعادل برسند.
جسم با داروی مناسب شروع به ساختارهایش می کند، روان همگام با جسم درمان می شود و جهانبینی کلیدی ترین قسمت درمان است.مصرف کننده با مصرف مواد مخدر جهانی تاریک و یخ زده برای خود ساخته است و منِ همسفر به واسطه پیوند محبتم با مسافر به اعماق دره های مخوف و تاریک رفته ام . تنها راه نجات از این چاه تاریک آموزشهای جهانبینی است.
جهان هرکسی به وسعت تفکر و اندیشه اوست. زندگی یک بازی است و ما برای رسیدن به شرایط مطلوب باید قوانین این بازی را آموزش بگیریم .
جزوه جهان بینی 1و2 ، در نهایت سادگی و حجم کم این قوانین را بسیار جامع و زیبا در اختیار ما گذاشته است.
در هر نوع درمان اعتیاد، بیمار روانی و روان درمانی وجود دارد و علت شکست های پی در پی این نوع درمان ها ، همین نکته است که سیستم شبه افیونی که از تعادل خارج شده، بدون دارو نمی توان بازسازی کرد، همچنین به جهانبینی و تغییر در نگرش فرد اهمیتی داده نشده است .
آنچه ما نسبت به كل هستی  برداشت ، ادراك،  دریافت و احساس می‌نماییم ، جهان‌بینی نام دارد.
طبق تعریف جهانبینی، برداشت خود ماست، ممکن است من نسبت به یک مسئله در زندگی دیدگاهی داشته باشم که مسافرم هرگز نداشته باشد، با آموزشهای کاربردی جهانبینی ، تغییر نگرش ایجاد خواهد شد، یک فرد مصرف کننده که بدون مواد حتی برای خرید نان هم نمی تواند از منزل خارج شود، دنیایی بدون مواد مخدر را بسیار زیبا می یابد .
کسی که همه زندگیش در گرو مصرف مواد می دانست، البته با داروی مناسب ، در زمان مناسب و آموزش مناسب از بند اعتیاد رها می شود و معجزه ای بزرگ رخ می دهد.
همین آموزشهای جهانبینی است که همسفر و مسافر را همسو و هم جهت می کند، همسفر و مسافر در کنار هم قرار می گیرند و برای حفظ زندگی شان تلاش می کنند .
جهانبینی 1و2 کار شکافتن مفاهیم را برایم انجام داد ، تا قبل از این فکر می کردم در سفر فقط مقصد مهم است، یا آموزش و سواد و دانایی برایم یک مفهوم داشت.
بزرگترین علم خودشناسی، درمان رفتاری و رسیدن به صلح و آرامش را در جهانبینی کنگره آموختم .
نکته مهمی که به نظرم رسید این است که این مطالب چندین سال است که نوشته شده است و هر بار که می خوانی مثل اینکه بار اول است و نکته جدیدی آموزش می گیری ، همچنین سی دی های آموزشی مهندس و آقای امین بسیار کمک کننده هستند و جهانبینی هر هفته با سی دی جدید تدریس می شود.
در نهایت با کمک جهان بینی می توانیم تغییرات را ایجاد کنیم ، به درمان برسیم و زندگی در رهایی را تجربه کنیم .

نوشته شده در شنبه 26 فروردین 1396 ساعت 10:45 ق.ظ توسط همسفر حمیده نظرات | |


طراح قالب پیچك دات نت