تبلیغات
پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست - تحمل


پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست

وبلاگ لژیون 18 شادآباد (همسفر حمیده)

در پرتو این آموزشها می توانیم به صلح و آرامش برسیم . 

 نقطه تحمل به معنای طاقت آوردن است مثلا چقدر می توانیم زیر آب بدون اکسیژن دوام بیاوریم . 

خروج از نقطه تحمل نقطه ای است که انسان را از حالت تعادل خارج می کند مثلا یک مصرف کننده با قطع مواد خود دچار اسهال می شود و از حالت عادی خود خارج می گردد . نقطه تحمل در مسائل مختلفی وجود دارد که با هم متفاوتند 

Image result for ‫تحمل‬‎

1- نقطه تحمل در مورد سخن : ممکن است من پذیرش یکسری سخنان را نداشته باشم و با یک سخن از تعادل خارج شوم مثلا حرفی که رهجو به راهنما و یا راهنما به رهجو می زند باعث خارج شدن از تعادل می گردد حال چرا این مسئله به وجود می آید ؟ 1- به دلیل اینکه خودمان را خیلی مهم می دانیم ، در این زمان اگر با خود فکر کنیم که ما با آن شخص یا با دیگران فرقی نداریم و یا تفاوت کمی داریم می توانیم از آن حرف بگذریم . 

2- طرف مقابل را خیلی مهم بدانیم . 

3- حرف زده شده را مهم بدانیم ( فحش ها را باد می برد و کتکها را خر می خورد)

نقطه تحمل در جهت مثبت هم وجود دارد اگر به ما مقامی بدهند باید تحمل آن را داشته باشیم و گرنه تخریب ایجاد می کنیم .

 حضرت موسی به کوه می رفت در راه مردی را دید که با دست خوارها را می کند آن مرد از موسی خواست تا از خدا بخواهد که تیشه ای به او بدهد تا به وسیله آن خوارها را بکند موسی هم از خداوند برایش یک تیشه خواست ولی خدا قبول نمی کرد بعد از چند بار خواستن موسی خداوند یک تیشه به آن مرد داد ، روزی موسی در راه برگشت از کوه بود که دید مرد را گرفته و برای مجازات می برند پرسید: چرا او را گرفته اید ؟ گفتند: این مرد سریع خوارهای محل و زمین خود را کنده و به منطقه مرد دیگری که خوار می کنده رفته تا خوارهای آن قسمت را هم بکند به همین دلیل با هم دعوایشان می شود و او آن مرد را با تیشه می کشد .

 موسی روبه مرد کرد و گفت: که  تیشه دادم تا خوار بکنی نه اینکه بنیان مردم را بکنی .

 بعضی ها تحمل 20 لودر را دارند ولی برخی دیگر تحمل یک تیشه و یا یک چکش را هم ندارند .

 اگر از خداوند چیزی را می خواهید باید تحمل آن را هم به شما بدهد .

 اگر مرزبان ، راهنما ، شهردار و... بشویم باید تحمل آن جایگاه را داشته باشم و گرنه تخریب ایجاد خواهیم کرد

 مثلا مارادونا در فوتبال موفق شد ولی مصرف کننده شد چون نقطه تحمل آن جایگاه را نداشت .

 نقطه تحمل در قسمت های فیزیکی: کسی که ساعت 9 یا 10صبح از خواب بیدار می شود نمی تواند به یکباره ساعت 5 صبح از خواب بیدار شود البته می توان این کار را کرد ولی با تمرین ، انسان با حیوان فرق دارد حیوان هر وقت گرسنه شود هر چیزی را که جلویش باشد می خورد ولی انسان اینگونه نیست پس باید دید در گرسنگی تحمل داریم یا نه ؟ که این کار را در ماه رمضان می توان انجام داد . آیا می توانی 17،18 ساعت چیزی نخوری و یا سیگار نکشی بعضی ها می گویند اینها برای دوران قدیم است ولی آیا می توانند این کار را انجام دهند ؟ نقطه تحمل به هیکل نیست . 

در کتاب سعدی داستانی نقل شده : دو دوست یکی لاغر و دیگری چاق را به جرم قتل و دزدی دستگیر و زندانی می کنند چند روز بعد بی گناهی آنها ثابت می شود وقتی برای آزاد کردنشان رفتند دیدند که مرد لاغر زنده است و مرد چاق مرده چون نقطه تحمل مرد لاغر بیشتر بوده توانسته بود زنده بماند. 

آموزش ماه رمضان و روزه گرفتن برای بالا بردن نقطه تحمل است . 

یک مصرف کننده باید نقطه تحمل سلامتی را داشته باشد و بعد از درمان نگوید این خانواده ای که دارم برای زمان مصرف کنندگیم بوده حالا باید برای خودم خانواده جدیدی بسازم . 

من هم که نگهبان کنگره هستم باید نقطه تحمل خود را در مسائل مختلف بالا ببرم و گرنه تخریب ایجاد می کنم . در خواب ، خوردن ، سرما ، گرما ،پول ، فقر و از دست دادن عزیزان و... نقطه تحمل خود را بالا ببریم ، در سطوح مختلف تا به صلح و آرامش برسیم .

 تحمل در مواد مخدر هم در جهت مثبت و هم در جهت منفی وجود دارد ، یکی یک عدس تریاک مصرف می کند و یکی دیگر دو گردو شیره ، بالا بردن نقطه تحمل در این مقطع بسیار مضر است . در کل باید نقطه تحمل خود را در مسائل منفی کم کنیم . مسابقاتی که در آن با خوردن 10 کیلو سوسیس و یا 300 عدد تخم مرغ می توان به پیروزی رسید بد آموزی دارد به همین دلیل است که در برخی کشورها اضافه وزن زیاد شده ، لیوان های نوشابه بزرگتر شده و همبرگرها چند طبقه شده است ، اینها انسانها را با مشکل چاقی روبرو می کند البته وضع چاقی در کشور ما بهتر است . 

در آن کشور ها نقطه تحمل در غذا بالا رفته ، در کل خوردن غذا و کار کردن فک ، کشیدن مو و خوردن ناخن از میزان استرس کم می کند . یکی از مسائلی که حتما ما باید به آن عادت کنیم و حداقل استفاده را از آن داشته باشیم خوردن شیرینی و قند ها است که بسیار مهم اند .

 در کل خوردن 3 چیز مثل سم است : 1- قند 2- نمک 3- هروئین . به جای قند از توت خشک ، خرما و کشمش استفاده کنیم . 

خارج شدن از حالت تعادل زمانی اتفاق می افتد که فرد از نقطه تحمل خود گذشته باشد و به آخر آن برسد .

شهردار نیویورک خواست که لیوان نوشابه ها را کوچک کند تا مسئله چاقی کمتر شود ، اما نتوانست چون کارخانه ها قدرتمند تر بودند .

 بعضی سودجویان هم از این موقعیت استفاده می کنند (مسئله چاقی و...) با انواع و اقسام قرص ها ، عمل های روده ، معده ، ساکشن و یا بلند کردن قد و... یکسری را فریب می دهند و آنها را ناقص می کنند .

 نقطه تحمل را نمی توان به یکباره بالا برد بلکه زمان لازم است تا نقطه تحمل بالا رود.


نوشته شده در دوشنبه 25 دی 1396 ساعت 10:04 ق.ظ توسط همسفر حمیده نظرات | |


طراح قالب پیچك دات نت